Deadbeat | OSA 2012Scott Monteith to kanadyjski muzyk, designer dźwięku, nauczyciel technologii muzyki, najlepiej znany fanom muzyki elektronicznej na świecie jako Deadbeat. Pochodzi z Montrealu, od kilku lat mieszka w Berlinie.


Od rozpoczęcia projektu muzycznego Deadbeat na pierwszym festiwalu Mutek w Montrealu w 1999 roku Scott zagrał na wielu najbardziej prestiżowych festiwalach, m.in. Sonar w Barcelonie i Transmediale w Berlinie, otrzymywał też regularne zaproszenia z najlepszych klubów na całym świecie. Jego nagrania to niezliczona ilość singli i remixów oraz 8 albumów studyjnych dla wytwórni takich jak ~scape, Wagon Repair, oraz jego własnej - BLKRTZ imprint, jak również gatunkowo zdefiniowanie Radio Rothko DJ Mix, uważane przez wielu za istotny grunt pod rozwój dub techno, wszystkie materiały spotkały się z zgodnym uznaniem krytyków.
Eksplorując całe spektrum muzyki elektronicznej od powolnie rozwijanego ambientu i eksperymentalnych wycieczek do dancehallu, house i techno, muzyka Scotta była również często stosowana w filmach oraz projektach związanych z nowymi mediami, przede wszystkim we współpracy ze znaną francusko-amerykańską artystką Louise Bourgeois, oraz w wielokrotnie nagradzanym filmie „Ultranova” belgijskiego reżysera Lannersa Bouli.
Scott jako zwolennikiem technologii muzycznych i ich demokratyzacyjnych umiejętności przeprowadził i nadal prowadzi regularne warsztaty i seminaria dla takich organizacji jak Red Bull Music Academy, Ableton, Microsoft, wymieniając tylko kilka z nich.

http://soundcloud.com/deadbeat/blkrtz001-preview-mix