Pleq | OSA 2012


Pleq to autorski projekt Bartosza Dziadosza, reprezentanta eksperymentalnego nurtu w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozytach łączy elementy muzyki laptopowej, down tempo oraz abstrakcyjnego glitchu. Gatunek IDM z którym Pleq jest kojarzony powoli odchodzi w zapomnienie a na jego miejsce wkrada się Modern Classical. 

Samodzielnie syntetyzuje dźwięki. Każdy utwór rozwija w inteligentne strumienie click & cut.
W opozycji do zgiełku bitowych brzmień, Pleq konsekwentnie eksploruje rejony eksperymentalnych przestrzeni. W jego utworach niejednokrotnie głos zabierają skrzypce, szelestnie zakrada się dźwięk rozstrojonego fortepianu, czasem damski wokal. Gdzieś coś spada, coś kapie, dźwięczy... szumi i trzaska jakby zwarcie na liniach wysokiego napięcia. Jego eksperymenty niejednokrotnie powstają jako wynik fuzji i precyzji.
Pleq z perfekcyjnym wyczuciem i konsekwencją rozwija swój własny styl  który określić można jako: Glitch & Melancholy. Doceniony przed laty za granicą, w naszym kraju ciągle jest uważany za twórcę niszowego. Kolaboruje z obszernym gronem artystów, których zaprasza do kreacji. Obecnie pracuje nad nową płyta w kolaboracji z Pjusk ( Norwegia).

Pleq wystąpił m.in. na takich festiwalach, jak Warsaw Summer Jazz Days, Open'er , Audio Art Festival w Krakowie i Chorwacji , Seven Festival (w ramach projektu Polscy Artyści Chopinowi Zagrali). Festival Ambientalny. Reprezentował również polska scenę na Festivalu Unsound w Tromso, grał z takimi artystami jak: Subheim, Eleven Tigers, Kangding Ray czy Library Tapes.
Pleq tworzy muzykę do wielu instalacji i performance jak również zyskuje sławę w polskim świecie mody tworząc muzykę do pokazów. Współpracuje z następującymi polskimi projektantami takimi jak: Konrad Parol, Bohoboco, Maldoror, Michał Szulc, Wiola Wołczyńsk-Bryćko.