OSA Festival 2016

Motywem przewodnim VI edycji festiwalu jest Światło / Light. Zaproszeni artyści zaprezentują instalacje i koncerty audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem. Na VI edycję festiwalu składają się koncerty w przestrzeni Państwowej Galerii Sztuki, Klubie Sfinks 700 w Sopocie oraz instalacje kinetyczne w Teatrze na Plaży + instalacje świetlne w przestrzeni publicznej Miasta Sopotu.
Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.Zaproszeni zostali kompozytorzy i artyści, którzy w swoich pracach posługują się światłem i czynią to w twórczy oraz innowacyjny sposób. Technologicznej zręczności towarzyszy świadomość estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia.
VI edycja Open Source Art Festival ma na celu prezentację najciekawszych projektów audiowizualnych oraz instalacji artystycznych, które traktują światło jako narzędzie krytyczne, pozwalające uchwycić i wyrazić najważniejsze przemiany dokonujące się we współczesnym świecie. Światło będzie pełnić funkcję przejścia między tym, co rzeczywiste i wirtualne. We współczesnym świecie oba wymiary mieszają się i przenikają, tworząc nowy typ rzeczywistości hybrydowej. Termin: VI edycja Open Source Art Festival odbędzie się w dniach 09-11.09.2016

Zaproszeni artyści: 

Akton (PL) Anna Zaradny (PL) Błażej Malinowski (PL) Marcus Schmickler & Carsten Goertz (DE) Mirosław Filonik (PL) Oake (DE) Paul Jebanasam & Tarik Barri (UK) Samuel Kerridge (UK) Ueno Masaaki (JP) Wilhelm Bras (PL) Alex Augier / VVVOXEL  (FR)

Miejsca:
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie / Plac Zdrojowy 2,
Sopot Teatr na Plaży / al. Mamuszki 2, Sopot
Sfinks 700 / al. Mamuszki 2, Sopot
Dwie Zmiany / ul. Bohaterów Monte Cassino 41, Sopot

Bilety:


60 pln karnety I pula dostępne na www.biletomat.pl (do wyczerpania / limitowana ilość).
80 pln karnety II pula dostępne na www.biletomat.pl  (do wyczerpania / limitowana ilość).
30 pln bilet jednodniowy (dostępne 1 godzinę przed koncertami).