Stefan Wesołowski | OSA 2012


fot. Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska"
Stefan Wesołowski - kompozytor, skrzypek, aranżer, dziennikarz.
Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Twórców (2006).
Wizualizacje: Natalia Osuch

Od 16 roku życia pisał pieśni dla oo. Dominikanów. W 2007 ukazał się jego debiutancki album, pt. „Kompleta”. Współpracownik Jacaszka przy większości jego projektów - jest twórcą partii instrumentalnych na płycie „Treny” oraz ścieżce filmowej do filmu „Sala Samobójców” Jana Komasy. Byli jednymi z artystów występujących na trasie „Męskiego Grania” w 2010. Autor muzyki do wielu spektakli i wernisaży. Nagrywał dla Gusstaff Records, Ghostly International, Few Quiet People.
W marcu 2012 roku nakładem Few Quiet People ukazał się album '281011' duetu Wesołowski/Kaliski, będący zapisem materiału przygotowanego na koncert w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, który odbył się w październiku ubiegłego roku.

Stefan Wesołowski zaprezentuje materiał specjalnie przygotowany na OSA Festival. Będzie to  improwizacja na kilka instrumentów w oparciu o opensourcowy looper zrobiony przez Szymona Kaliskiego.

„Tu pokazuje coś więcej niż świetne smyczkowe aranże – to „modern classical” w najlepszym wydaniu, spokojnie można to nagranie postawić na jednej półce z płytami Maxa Richtera i Petera Brodericka.” 
Bartek Chaciński, Polityka

„Fantastyczne wydawnictwo, które oferuje słuchaczom wielkie przeżycia duchowe i estetyczne”
Tomasz Janas, Gazeta Wyborcza