OSA 2013

Open Source Art Festival” to festiwal multimedialny skierowany do młodych mieszkańców całego kraju. Jest to prezentacja najciekawszych niszowych projektów muzycznych i wideo wykorzystujących w procesie twórczym wolne oprogramowanie czyli narzędzia open source'owe. Wszystkie wydarzenia projektu stanowią program o najpełniejszym, wieloaspektowym spojrzeniu na dźwięk, obraz, ruch i możliwości jego użycia.
Pierwsza edycja „Open Source Art Festival” odbyła się przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury i Państwową Galerią Sztuki w Sopocie w ramach Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej w roku 2011.
Motywem przewodnim III edycji jest „TEST” - badanie relacji pomiędzy punktami wydajności urządzeń elektronicznych a progiem ludzkiej percepcji.
OSA Festival opiera się na nowoczesnych technologiach, pokazach multimedialnych oraz koncertach muzycznych, a całość działań będzie miała miejsce w prestiżowych lokalizacjach Trójmiasta - w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (Plac Zdrojowy) oraz  Centrum Św. Jana w Gdańsku.

14.09.2013 w PGS Sopot wystąpi Ryoji Ikedatest pattern [live set] 
audiovisual live performance.

15.09.2013 w Centrum Św. Jana w Gdańsku - na zakończenie festiwalu będzie miała miejsce polska premiera pokazu audiowizualnego światowej sławy kanadyjskiego artysty multimedialnego - Hermana Kolgena. 

Organizatorem wydarzenia jest Kolonia Artystów
Współorganizatorem trzeciej edycji Open Source Art Festival ze strony Sopotu jest Państwowa Galeria Sztuki, a ze strony Gdańska: Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Projekt Open Source Art Festival został dofinansowany ze środków miast: Sopotu i Gdańska.