ZENIAL | Łukasz Szałankiewicz | OSA 2013


Soniczny performance, gdzie głównym źródłem dźwięków jest pole elektromagnetyczne  kontrolowane i wytwarzane przez walkmany. Istotnym motywem są interferencje z różnymi obiektamii i krótkimi falami radiowymi. Pośród tego pojawiają się głosy niewiadomego pochodzenia  na wzór trechniki EVP. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany material z nowego wydawnictwa.
Info o płycie : www.zoharum.com

Data występu: 13.09.2013 godz. 21.00 | Państwowa Galeria Sztuki | Sopot | OSA 2013
Łukasz Szałankiewicz - artysta utożsamiany z Sanokiem, Krakowem. Sound artist, historyk, kurator muzyki elektronicznej.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. 
Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu,Szwecji,Japonii,Chorwacji, Belgii,Gruzji i USA. 
Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, Wro, a także w Galerii Kordegrada (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i wielu innych miejscach.

Wybrane ważniejsze ostatnie działania w 2012 :  
instalacja audio-wizualna w Zachęcie w ramach festiwalu Warszawska Jesień (dla Małej Warszawskie Jesieni) ,reinterpretacja utworu Bogusława Schaeffera na SoundExchange Festival,  prezentacja dorobku i warsztaty Massachusetts Institute of Technology/Cambridge.

W 2013 promuje swoją nową płyte winylową "Chimera" oraz inne projekty.

Szałankiewicz w swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza działalnością stricte muzyczną zajmuje się promowaniem twórców polskich w kraju i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Audiotong. Działał również prężnie przy organizacji kilku festiwali. Wydaje albumy jako Zenial oraz kiedyś Palsecam, wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics.