HERMAN KOLGEN | Polska premiera projektu INJECT | OSA 2013Inject to ponad godzinny modułowy performance audiowizualny w formacie video HD o wielokanałowym dźwięku. Ciało ludzkie jest wprowadzone do cysterny. W ciągu 45 minut ciśnienie cieczy wywiera na niego wiele neurosensorycznych transformacji. Począwszy od naskórka do jego systemu nerwowego, który reaguje na napływu lepkości w płynnej komorze. Jego kora mózgowa, której brakuje tlenu, stopniowo traci  pojęcie rzeczywistości. Jak ludzkie króliki doświadczalne: ciało staje się materią - organem, którego stany psychiczne są przedmiotem kinetycznych obrazów o osobliwych tymczasowych przestrzeniach.
Więcej: www.kolgen.net

Data występu: 15.09.2013 godz. 21.00  | Centrum Św. Jana | Gdańsk | OSA 2013
Genezą głównego materiału wizualnego dla tego projektu było ujęcie w ogromnej cysternie wypełnionej wodą, które trwała sześć dni z rzędu. Yso (aktor w projekcie) musiał być zanurzony na ponad osiem godzin dziennie w szklanym zbiorniku, oscylując pomiędzy stanem nieważkości i brakiem tlenu.
Przy pomocy różnorodnych cyfrowych nagrań wideo i ujęć fotograficznych Kolgen stworzył wiele serii czasowych sekwencji zdjęć, które potem zmontował w elastyczny  i modułowy utwór. To w dużej mierze kwestia progresywnej narracji, która jest w nieustannym kręgu wpływów i ruchu, gdzie rzeczywistość jest stale w dyslokacji.
Wybrane pokazy projektu Inject odbyły się dotychczas w:
Taipei, Taichung, Brukseli, Francji, Montrealu, Urugwaju, Argentynie, Portugalii. Hiszpanii, Austrii, Holandii, Filipinach, w Niemczech.Projekt zdobył wyróżnienie w konkursie PRIX ARS ELECTRONICA 2010
Ko-produkcja:
KOLGEN + ARCADI + Rada Ministerialna ds. Sztuki w Kanadzie