MACIEJ BĄCZYK | TO SIĘ NIGDY NIE SKOŃCZY | OSA 2013


TO SIĘ NIGDY NIE SKOŃCZY

Artysta pewnej nocy w czerwcu 2012 roku, wpatrując się w plastikowy globus usłyszał w głowie zdanie - To się nigdy nie skończy.

Od tego czasu realizuję krótkie formy video, projektuje instalacje audio-wizualne i przygotowuję ich prezentacje z uwzględnieniem performatywnego charakteru takich pokazów.
Wszystko to pod wspólnym hasłem - To się nigdy nie skończy.
Niektóre z odsłon projektu skupiają się na relacji jaka zachodzi pomiędzy percepcją odbiorcy a obiektem, którego kluczową cechą jest maksymalne rozciągnięcie w czasie. Ujmując to prościej - słowo klucz dla tych działań to - NIESKOŃCZONOŚĆ. W swojej pracy koncentruje się na stworzeniu mocnych i wieloznacznych metafor tego pojęcia.
Od kiedy zapatrzył się w globus, nabrał pewności, że pewne rzeczy nigdy się nie skończą. (wbrew temu co można by sądzić doświadczając współczesności).

Data występu: 13.09.2013 godz. 20.00 | Państwowa Galeria Sztuki | Sopot | OSA 2013
W odpowiedzi na zaproszenie do III edycji festiwalu OSA, Maciej zaproponował kolejną odsłonę projektu "To się nigdy nie skończy". Do jej wykonania wykorzysta motyw taśmy magnetofonowej, rozwijającej się w "nieskończoność". Ponieważ festiwal OSA dysponuje zapleczem technicznym umożliwiającym mulit-projekcję, instalacja będzie miała charakter performatywny, odbędzie się na żywo i będzie wzbogacona o wielokanałową projekcją . Dodatkowym elementem tej instalacji będzie minimalistyczna oprawa muzyczna, którą artysta skomponuje specjalnie na III edycję OSA Festival.

MACIEJ BĄCZYK
Mieszka we Wrocławiu. Ukończył wydział kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami w których dźwięk przecina się z innymi mediami (głównie w obszarze sztuki jakkolwiek również poza nim).
Grał w zespołach: AGD i Robotobibok, aktualnie gra w zespole Małe Instrumenty. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Niewidzialna mapa Wrocławia" - pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Współpracuje z Galerią Entropia w ramach cyklu - AudioEntropia. Prowadzi pracownię nowych mediów we Wrocławskiej Szkole Fotografii oraz współpracuje z wydziałem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.