0404 | OSA 20120404 to nazwa solowego projektu prowadzonego przez audiowizualnego artystę Adama Witkowskiego. Pod tym szyldem opublikował do tej pory jedną płytę w domu (2003, Pracownia Ludzie Gdańsk Rec.), realizował muzykę do kilku spektakli tanecznych i teatralnych oraz dziesiątki godzin audycji radiowych.
0404 (Adam Witkowski) na OSA 14.09.2012 from adam witkowski on Vimeo.

Muzyka 0404 oscyluje wokół ambient'u, industrail'u, musique concrète i daleko jej do punk rocka, z którym można kojarzyć autora, grającego również w zespołach Gówno, Samorządowcy, Nagrobki. Elementem spajającym wszystkie poszukiwania Witkowskiego jest jednak częste wykorzystywanie przez niego gitary elektrycznej, traktowanej bardzo różnorodnie - jako źródło sonicznych dźwięków w projekcie Langfurtka (wraz z Mikołajem Trzaską), jako instrument harmoniczny i rytmiczny w zespołach rockowych i wreszcie jako generator głęboko przetwarzanych struktur w projekcie 0404.

Kolejną cechą wspólną dla wszystkich działań Witkowskiego jest zachowanie równowagi między warstwą wizualną a dźwiękową. Nie inaczej będzie również na festiwalu OSA, gdzie występowi towarzyszyć będzie projekcja wideo.

linki:
www.adamwitkowski.com
www.soundcloud.com/adamwitkowski