Hatti Vatti gra "Algebrę" | OSA 2012

Hatti Vatti gra "Algebrę"

Nazwa projektu to nawiązanie do arabskiego wyrazu الجبر. Termin ten (czyt. aldżabru) oznacza jednocześnie algebrę - dziedzinę matematyki zajmującą się związkami pomiędzy elementami zbiorów - jak i występuje w znaczeniu "przywrócenia", "przymuszenia" lub "ustawiania".
Kaliński podczas OSA zaprezentuje rozszerzone (względem premierowego występu w Kolonii Artystów) nagrania terenowe zebrane podczas półrocznego pobytu na Bliskim Wschodzie oraz swoje własne elektroniczne kompozycje zmiksowane w jeden soniczny byt, remix kultury Wschodu i Zachodu, czyli wspomniane związki pomiędzy zbiorami. Jest to specyficzne połączenie zero-jedynkowej matematycznej muzyki stworzonej w 100% na komputerze z dźwiękami arabskimi, wręcz na siłę osadzonymi w cyfrowej stylistyce nadając całości niepokojącą atmosferę.


Zadebiutował 12” singlem wydanym przez angielski label Mindset. W 2011 ukazały się dwie winylowe 12-tki - dla londyńskiego On The Edge (z remixem Andy'ego Stott'a) i rodzimego New Moon. Nie zwalnia tempa i w 2012 do sklepów trafiły trzy kolejne winyle - remix dla Radikal Guru, znany ze świetnego teledysku utwór „You” - zremixowany przez Indigo i Phaeleh oraz najnowsza EPka z udziałem Lady Katee oraz ASC dla labelu Absys Records Limited.

http://www.facebook.com/hattivattiPL
http://soundcloud.com/httvtt